Özel Ballı Bitlis Tütünü

Bitlis Ballı Tütün

Bitlis tütünün meşhur olduğu herkes tarafından bilinir,fakat adıyaman tütünü ile kıyaslanacak olursa bu içiciye göre mutlaka değişkenlik gösterebilir,En belirgin özellikleri isi sapsarı altın renginde ve damarsız oluşudur.İnce bir işçilik ve emek ister.

Bitlis bölgesinde yetişen tütünler,bölgelere göre farklı adlandırılıp,içim olarak her tüketicinin damak zevkine hitap eden tütünlerdir,Bu nedenle fiyatlandırmalarda bölgelere ve tütünün kalitesine göre değişmektedir.

Bitlis Tütünü

Yeni nesil tabiki bilmez ama zamanında tekelin üretmiş olduğu BİTLİS adlı sigaranın tütünüdür.

Bizim Tütüncü olarak 2. veya 3 cü kalite tütün satışımız yoktur,satışını yaptığımız her ürün alanında en iyi tütündür.

Saklama Koşulları adıyaman tütününe göre biraz zordur,Kuruduğu zaman çabuk toz halıne gelebiliyor,O bakımdan Linke Tıklayarak Saklama Koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz.Saklama Koşulları

Bitlis Tütünü Yetiştirme alanları

Bitlis tütün tarımı merkeze bağlı Hizan,Güroymak ve Mutki bölgelerinde özellikle tütün üretimi,halkın geçım kaynaklarından olan başlıca tarım ürünlerindendir.Toprak yapısı bakımından zengin olan  bu bölgelerde 7000 dekarlık alanda yaklasık 1100 ton tütün üretilmektedir.

özel bitlis tütünü

Tütünler,Yumusaş,orta ve tok içimli tütünler olarak hazırlanıp özel ambalajlarda gönderilir.

Birinci Kalite Bitlis tütünlerinden Ballı Tütün ve Çikolata aromalı Tütün Üretimimiz vardır.

Değerli okuyucularımız Bitlis tütünü fiyatı abartılı gelebilir,bunun nedeninide kısaca açıklamak istiyorum sizlere,Bitlis tütünü az yetişen ve firesi çok olan bir tütündür 5 kg lık demetle doğranılan tütünden sadece 1 kg tütün elde edilir,Adıyaman Tütününde %5 lık bir fire oranı varken bitlis tütününde %400 lere varan fire olayı mevcuttur.

Özel Ballı ve Çikolata Aromalı Bitlis tütünün Güncel fiyatı 450 tl dir.Ödeme sonrası iki iş günü içerisinde adresinize gönderim yapılacaktır.

 

 

    Hemen Sizi Arayalım

    Open chat
    Size nasıl yardımcı olabiliriz.