Ballı Tütün Üretimi

Ballı Tütün üretim ve Satışı

Bal ile tütünün birleşiminden meydana gelen bir yöntemdir,Peki Balı tütünün özellikleri nelerdir?

Bal ile tütünün birleşiminden olusan bu sistem ,tütünün içerisindeki nikotein değerini en aza indiriyor,tütünün içimini daha güzel bir sekilde sunuyor.

Sigaranın İçerisindeki zararlı maddeler nelerdir?

4000 ‘den fazla kimyasal madde içerir.

Bunlardan kanserojen olduğu ispatlanan maddeler; arsenik, benzen, kadmiyum, hidrojen siyanid, toluen, amonyak ve propilen glikoldur.

Sigarada, zararları bilinen maddelerden bir kaçı;

* Polonyum -210 (kanserojen)
* Radon (radyasyon)
* Metanol (füzeyakıtı)
* Toluen (tiner)
* Kadmiyum (akü mentali)
* Bütan (tüpgaz)
* DDT (böcek öldürücü)
* Hidrojen siyanür (gaz odaları zehiri)
* Aseton (oje sökücü)
* Naftalin (güve kovucu)
* Arsenik (fare zehiri)
* Amonyak (tuvalet temizleyicisi)
* Dibenzakridin (zehir)
* Nikotin

Balın saymakla bitmeyen özellikleri,tütün içerisindeki uçucu maddeyi içine hapsederek,tütünün deki tüm zararlı maddeleri arındırır.

Ballı tütün Nasıl üretilir.

Ballı tütün nasıl yapılır onu detaylı bir sekilde anlatacagim sizlere.

1 adet çömlek,bidon veya teneke yede uygulayabilirsiniz.Çömlekte uygulamak daha faydalı olacaktır.

Hazırlamış olduğumuz Çömlek içerisinde ,yatıracagımız tütün gramajına göre bal koyacagız.Kullanacagımız Balın Organik olmasına Çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Balınız Yoksa Kendi web sitemiz olan http://www.anaarilar.com/ Bayram arıcılık sitesinden Bal tedarik edebilirsiniz.

5 kg lık tütün için ,250 gram organik petek bal veya süzme balı, çömleğimizin içerisine koyduktan sonra,Daha önce harmanladığımız özel tütünümüzü iyice havalandırdıktan sonra Çömleğimizin içerisine yerlestırıyoruz ve hafıfce bastırıyoruz.

ve agzını hava almayacak sekılde bağlayarak 15 gün beklemeye alıyoruz,Bu zaman zarfı içerisinde bal,tütün içerisindeki tüm zararlı maddeleri,içine hapsederek,damak zevkınıze ve saglıgınıza fazla zarar etmeyecek bir ürün meydana getirmiş oluyorsunuz..

Ballı tütün üretimi zahmetli ve emek isteyen bir işçilik ister,Bala yatırıacak tütünün bekleme süresi cok önemlidir,Eski dönemlerde doktorların sigara içesini istedikleri çocukların, Çocuklara gelen tutun zararının minimize degere indirmek için Bu işlemi yani tütünün bala yatırılma işlemini uyguladıklarını umarım duymuşssunuzdur.

Günümüzde sigaranın vermiş olduğu zarar ile birlikte bu sistemi tüm tütün tüketicilerin uygulaması gerekmektedir.

Ballı tütün boğazı kesinlikle yakmaz, sizi tıkamaz, Sigarayı yakıp oluruna bıraktığınızda çıkan kül renginin bembeyaz olduğunu görürsünüz.Ayrıca siz de var olan hapsolmuş enerjiyi ortaya çıkararak hazır sigaraların verdiği bütün olumsuz etkileri engeller.Geceleri daha rahat uyumanızı ve sabahları daha dinç olarak uyanmanızı sağlar.

BİZİM TÜTÜNCÜ olarak insan saglığına etki etmeyen ürünler hazırlayarak,siz değerli tütün içicilerimizin saglığını düşünerek Ballı tütün üretiminide yapmaktayız.

Ballı tütün spariş vermeniz durumunda Engec İki iş Günü içerisinde kargo sistemi ile çıkarılacaktır..   1 KG BALLI TÜTÜN FİYATI  175 TL DİR.

Toptan ve Parekende ballı tütün ve diğer tütünlerimiz için iletişim bilgilerimizden bizlere Ulaşabilirsiniz.

    Hemen Sizi Arayalım

    Open chat
    Size nasıl yardımcı olabiliriz.